Život v gymu

Život v gymu

Dlouholetý trenér, ale také moderátor mezinárodních kulturistických a fitness soutěží Tomáš Vzorek v podcastu pro všechny, kteří cvičí, nebo by chtěli začít. Nechte si poradit od šampionů a šampionek mezinárodních soutěží, mistrů světa a Evropy, nebo zkušených trenérů, kteří takové šampiony vychovali. Některé díly podcastu budou věnovány prvním krůčkům, dozvíte se, jak si najít správný gym a prvního trenéra, jak nastavit první tréninky. V dalších pak podrobně rozebereme stravu, typy tréninků včetně kruhových, crossfitových a třeba i přípravu na závody. Epizody budou tématicky rozčleněny tak, abychom pokryli co nejširší problematiku krásného “železného světa”.

Poslouchejte na podcastových platformách

 • Co opravdu steroidy dokážou a co jsou jen mýty? Druhý díl povídání s Pavlem Vackem jsme zaměřili na steroidy. O tom, že sypal Schwarzenegger, nebo Stallone, se diskutovat nemusí, prostě se to ví a ani oni se tím nijak netají. Občas se ale ve filmu objeví jiná hvězda, která má zjevně o mnoho kilogramů svaloviny více, než v jiných svých filmech předtím a začne se divoce spekulovat. A spekulovali jsme i my s Pavlem, ale hlavně jsme se zaměřili na různé nesmysly kolem steroidů. Co vlastně dokážou, jak moc nás dokážou změnit fyzicky i psychicky? A jsou skutečně tak všemocné, že si stačí zobnout pár pilulek a hned můžete hrát nějakého superhrdinu? A co zdravotní rizika? Poslechněte si další díl podcastu Život v gymu.
 • Nejen na to odpoví Pavel Vacek, který za celou svou kariéru nabral 50 kg kvalitní svaloviny. Když začínal, vážil 52 kilogramů a sám považuje za nejčastější chybu začátečníků, že se vyhýbají základním cvikům. Proč jsou důležité, proč na ně tělo reaguje jinak, než třeba na cvičení na strojích? Jak by se měli stravovat lidé podle somatotypu, jaké doplňky výživy by měli používat? Ektomorf má určitě jiné potřeby, než endomorf. I o tom je nový díl podcastu Život v gymu s Pavlem Vackem.
 • Zájem o vzpírání roste, podle Michala i Nikoly Mičkových i díky crossfitu. A líbí se i ženám, dokonce malým dívkám. Je pro děti vhodné? Jak trénují, než vůbec začnou cvičit s činkami? Dobrá zpráva pro maminky, které si myslí, že jejich ratolest není zrovna rozený atlet, i takové děti jsou prý ve vzpírání mnohdy úspěšné. A může vzpírání pomoct v přípravě třeba i hokejistům nebo fotbalistům? Dozvíte se v novém díle podcastu Život v gymu.
 • Crossfit je poměrně nová a stále více populární sportovní aktivita. Vznikají speciální tělocvičny, kde se tento typ fitness tréninku zaměřený na všestrannost trénuje. Obsahuje téměř cokoli, co vás napadne, od běhu přes vzpírání až po gymnastiku. Pro koho je vhodný? Je nebezpečný? Podle mých dnešních hostů - závodníků a trenérů Michala a Nikoly Mičkových - je to tak intenzivní sport, že si člověk může dát i guláš a stejně bude mít břišní buchty.
 • Kulturista a bojovník MMA Karlos Benda popisuje, jak musel změnit trénink poté, kdy se rozhodl zkusit štěstí jako bojovník. Co obsahují tréninky zápasníků v kleci, jak jsou fyzicky náročné a je to cesta ke zhubnutí i pro rekreační sportovce, kteří nechtějí zápasit? Jak si při vysokých dávkách aerobnich aktivit udržet svaly, jde to bez užívání anabolickych steroidů? Dozvíte se v této epizodě podcastu Život v gymu.
 • Cvičit začal zhruba před 16 lety, předtím hrál fotbal. Kulturistiku si zamiloval, protože chtěl být středem pozornosti. Dnes říká, že už vyzkoušel snad všechny druhy tréninku a diet. Jak tedy vybudoval svou postavu, co doporučuje svým klientům? Karlos bude hostem hned ve dvou epizodách podcastu Život v gymu, v této první jej moderátor Tomáš Vzorek představí jako kulturistu, v té příští se můžete těšit na tipy z přípravy bojovníků.
 • Marcela Kotková začala cvičit, protože chtěla menší zadek, dnes je světovou šampionkou a zdá se jí malý. Jak zacílit na problémové partie a co se s nimi dá vlastně dělat, abychom je vylepšili. Jaké jsou to nejčastěji u žen a jaké u mužů? Co musela zvládnout její klientka, která shodila desítky kilogramů? A v novém díle podcastu Život v gymu jsme probrali třeba taky ženský pohled na módu v gymu - a to by si měli poslechnout hlavně pánové.
 • Dá se začít v každém věku? Až neuvěřitelný příběh dnes velmi úspěšně závodnice, ale i trenérky Marcely Kotkové. Když jsem to zvládla já, může kdokoliv, tvrdí. Loni vyhrála mistrovství světa i Evropy a závodit chce dál, zároveň se věnuje svým klientkám. Sama začínala na skupinových lekcích. Doporučuje spíš skupinovky nebo posilovnu? A proč? Poslechněte si nový díl podcastu Život v gymu.
 • Kolem správného stravování vládne informační chaos, na intermetu najdete spoustu nesmyslů. Jak poznat ty správné informace a proč si dávat pozor třeba na různé influencery? Potřebujeme doplňky výživy? A které? Probrali jsme s jedním z nejlepších expertů na výživu v Česku Lukášem Roubíkem.
 • Jak přežít Vánoce a nepřibrat, mýty kolem diet a hubnutí, jak si nastavit správně jídelníček, jak správně hubnout a v čem lidé nejčastěji chybují? Probrali jsme se spoluzakladatelem Institutu moderní výživy Lukášem Roubíkem.
 • Ve druhé epizodě je mým hostem opět mistr Evropy a vicemistr světa Ladislav Kurčík a společně se zaměříme na to, jak trénují kondiční cvičenci a jak závodníci. Proč ten rozdíl někdy nemusí být až tak velký? A kolikrát týdně je třeba zvedat železo a potit krev, abychom se dočkali výsledků? Možná Vás Láďa překvapí tím, že to nemusí být zas tak dlouhá a bolestná cesta, pokud se dodrží určitá pravidla. Na úvod epizody se místo životního příběhu ohlédneme za nejprestižnější soutěží světa kulturistiky a fitness Mr. Olympia. Titul, který sedmkrát získal i Arnold Schwarzenegger, je totiž jakýmsi svatým grálem všech profesionálů.
 • První epizoda podcastu je věnovaná především těm, kteří začínají, nebo chtějí začít. I když zopakovat si základy neuškodí nikomu, že jo. Jak překonat strach, nebo stud a vyrazit poprvé do fitka, jak najít toho správného trenéra? Jaké jsou ty nejčastější chyby začátečníků a jak se jich vyvarovat? Zboříme taky celou řadu mýtů o posilování. Láďa je opravdovou legendou české kulturistiky, sbíral mezinárodní úspěchy v tzv. Zlaté éře, tedy v devadesátých letech a na přelomu milénia. Dnes přednáší po celé republice, je úspěšným trenérem “hobíků”, závodníků i celebrit a také mezinárodním rozhodčím, takže nechybí ani jeho skvělý životní příběh s několika životními vrcholy i pády.