KO

KO

V podcastu K.O. zpovídá Oto Klempíř své hosty s nečekanou laskavostí a humorem. Občas je však dokáže zaskočit nepředvídatelně překvapivými otázkami. Hezké věty se mísí s těžkými údery slov, které mohou "složit" i ty nejpevnější figury. Oto Klempíř popírá a zároveň zdůrazňuje svou image tvrdého, ale chytrého politického marketéra, který v sobě nese “devatero” dalších řemesel - scénaristu, textaře, kreativce, básníka či kontroverzního rappera. K.O. je určen pro širší publikum, které se zajímá o politiku, kulturu, sport a celkově o svět kolem nás.

Poslouchejte na podcastových platformách

 • Preview of Petr Dvořák: Naučil jsem se nepropadat sentimentu
  Otec čtyř dcer, šéf dvou největších televizí a progresívní banky. Člověk, za jehož ředitelování dosáhla na své tehdejší vrcholy jak televize Nova, tak i Česká televize. Je neskutečně nabitý znalostmi, zkušenostmi, humorem i energií a těší se, že si užije zasloužené rozmarné kulturní léto. Ovšem, málokdo ví, že je taky kytarista rockové skupiny Brumlo Boys, která je v úzkém kruhu znalců považována stylově nenapodobitelnou.
 • Jan Zahradil je člověk, o kterém se dá říct, že dokázal nemožné-vydržel 20 let jako poslanec v Evropském parlamentu. O této instituci, stejně tak jako o své mateřské straně ODS, která ho tam vyslala ví vše. A my se něco z toho, co je skryto za oponou domácí i evropské politiky dozvíme taky! Celou epizodu najdeš i na YouTube kanále Datarun, nebo podcastových platformách pod názvem KO
 • Preview of Dalibor Gondík: Moje ranní show snese všechno
  Dalibor Gondík je renesanční člověk, který ovládá devatero řemesel. Moderátor, herec, dabér, bavič, zpěvák, hudebník, ministrant, libretista, divadelní režisér, motorkář a závodník rallye – to vše se ukrývá v nenápadném štíhlém herci. V rozhovoru se věnuje nejen svému neobvyklému režimu vstávání, ale i kouzlu jeho Ranní Dvojky, které se snaží posluchačům přinést nadhled, humor a klid. Chcete vědět, jak zlobí? Zde to máte!
 • Preview of Pavel Kučera: V AI si hity může skládat každý!
  Rodák z Hodonína je dlouhodobě jeden z nejrespektovanějších českých hudebních publicistů a zakladatel hudební ceny Apollo, který zpovídá naše i zahraniční zpěváky jak na běžícím pásu. Tentokrát se však role obrátily a na místě zpovídané osoby usedl on. S jakou muzikou vyrůstal, která kapela ho nejvíce ovlivnila, co si myslí o současné české scéně a proč ho příběhy interpretů někdy baví víc, než jejich tvorba se dozvíte z uvolněného povídání dvou zkušených matadorů české hudby.
 • Preview of Ondřej Boháč, ředitel IPR: Máme skvělé architekty, ale tragické povolovací řízení.
  Ondřej přesně ví, o čem mluví, protože se aktivně podílí na různých projektech zaměřených na zlepšení infrastruktury a urbanistického rozvoje města. Je zásadní se bavit o tom, proč jsou místní developerské mafie napojené na volené úředníky velkým nebezpečím pro rozvoj Prahy a jejího okolí? Proč připomíná zpětně povolování černých staveb devadesátkové balkánské manýry, se kterými si u nás nikdo neumí poradit a jak je možné, že skoro nikde jinde v Evropě nejsou starostové a starostky vykastrovaní tak, jako u nás? Přesto však v Praze budeme mít jednu z nejkrásnějších staveb na kontinentu.
 • Preview of Zdeněk Kubík: V Číně mi nedovolili ztratit tvář
  Zdeněk Kubík vyzkoušel všechny steroidy, dokonce i ty, které dělají lidi šílenými. Celé dva měsíce se potravinovými doplňky udržoval v čisté mánii. Založil byznys v Číně. V Česku produkoval celovečerní filmy. Dodneška je jedním z našich doménových králů. Tohle je vhled do duše chlapíka, který se pohybuje na pomezí geniality a brutálního nerozvážna.
 • Preview of Terezie Tománková: Své hosty potřebuji mít načtené
  Konkurence mezi lidmi, kteří chtějí zdomácnit na televizní obrazovce je obrovská. Prosadit se tam znamená mít všech pověstných „Pé“ pohromadě. Terezie patří mezi absolutní moderátorskou špičku. Nad jinými vyniká svou pracovitostí, přehledem a hloubkou poznání jednotlivých politických témat. Otevřená, uvolněná zpověď bez příkras a zbytečně korektních obezliček vám ukáže Terezii v jiném světle než jste zvyklí vídat na televizní obrazovce.
 • Preview of Martin Pohl: Řezník, který bourá (kinosály)
  Sarkasticky klidný, chytrý a plný hlášek je tenhle napůl ironický rozhovor s Martym, který je světu známý spíše jako rapper Řezník. Tohle své alter ego však těžce dorovnává jako režisér celovečerních filmů, kreslíř vtipů a autor games. Rozpovídal se o tom, jaký chystá nový film, co je atraktivního na pohřebnictví, proč nemusel nikdy chodit do práce a taky proč má na kšiltovce velkými písmeny napsáno záhadné slovo GRUNDZA a ne třeba HLOUPÝ HONDZA.
 • Preview of Andělská violoncellistka Terezie Kovalová. O lidech a mečích
  Když se sejdou dva držitelé ceny Anděl, jejich rozhovor je nutně andělský. I když je trochu i o neveselých věcech. Violoncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová je známá svou otevřeností, s jakou mluví o psychice, o depresích, o své neurodivergenci. Andělský rozhovor ale může být i o samurajských mečích a o tom, jak to dopadne, když na sebe narazí katana a rapír. Tak si ho užijte, uteče vám jako nic.
 • Preview of Helena, která není šíleně smutná!
  Populární diva Helena Vondráčková v sobě má oheň i blesk. Sběratelka kostýmů, jejíž dům připomíná muzeum popových artefaktů, si prošla různými hudebními i životními etapami i peripetiemi, o které se s námi s chutí podělí. S jejím šarmem a vtipem vám hodina rozhovoru uteče jako nic!
 • Preview of Jan Punčochář: V kuchyni je stres od rána do večera
  Z téhle epizody dostanete chuť na pořádnou flákotu. Čerstvý držitel Anděla Oto Klempíř to s šéfkuchařem Janem Punčochářem rozjeli – jak jinak - kolem jídla. Jak má dobrý kousek masa nejprve správně chřupnout, aby se do úst rozlila šťavnatá chuť masa a dostavila se slast. Došlo i na historky z Ambassadoru, kde se v divokých „veksláckých“ 90. letech Jan Punčochář vyučil. Sbíhají se vám sliny? Tak dobrou chuť u dnešní epizody.
 • Preview of Jan Juchelka: Rychlík Paříž-Praha-Bohumín!
  Přátelé, tak tenhle bankéř, manažer, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky je jiná káva než ostatní bankéři! Frankofil, který nesnáší povyšování nad jiné lidi, vede banku jako softwarový house a častá vyjádření typu, že banky odmítají financovat zbrojní průmysl považuje za nebezpečný hoax. Oba dva chlapci jsou mimořádně hodní a tím pádem i hodní vaší pozornosti.
 • Preview of Vojta Kotek: "Já mám si kde hrát!"
  Vojta Kotek je svižný, zarputilý, ale zároveň dosti veselý týpek, který kdysi ve Snowboarďácích zazářil jako supernova. Poté se záměrně lehce stáhnul a začal dobývat audiovizuální svět odspodu. Dnes je respektovaný herec, zábavný moderátor a vyhledávaný reklamní režisér. Poslechněte si jak vtipně dnes glosuje svět a svou úlohu v něm.
 • Preview of Amar Ibrahim: Hřbitovy jsou plné hrdinů.
  Amar Ibrahim je renomovaný instruktor kurzů na přežití, který dobře ví, že v obtížné situaci vám žádný filmový scénář nepomůže a nejlepší rada je uteč, schovej se, pak teprv bojuj. Každý kdo si občas rád zariskuje nebo vyhledává noční dobrodružství by tohle měl slyšet. Protože, neštěstí, nebezpečí a agresoři nechodí po horách, ale po lidech.
 • Ilustrátor, boxer a podnikatel Vladimir Strejček má spoustu vlastností, které ho staví na úroveň prvních kreslířů lidstva. Je bojovný, silný a kreativní. Což mu však nebrání v tom, aby s hlubokým respektem k jiným názorům, nehájil svůj postoj s chytrostí a humorem zkušeného rohovníka. Na rozhovor by se neměl dívat nikdo, kdo se hloubkově zabývá AI, mohl by dostat psotník.
 • Preview of Marie Rottrová: Z Divadélka pod věží do nabité O2 Arény
  Marie se otevírá v upřímném a energií nabitém rozhovoru o své hudební cestě, která začala v bouřlivých 60. letech a vyvrcholila nedávným megakoncertem v O2 Aréně. Svěží vyprávění o tom, jak se stala ikonou české hudby, na co si dává největší pozor na podiu a které její hity si zpívají posluchači napříč generacemi.
 • Preview of Sociolog Herzmann: Kalousek ve sněmovně by byl skvělý terč pro Babiše
  Zkušený sociolog a expert na průzkumy Jan Herzmann říká, že naše nejvyšší politická scéna je absolutně vyprahlá a že dobrý záložní tým si dokázal vytvořit zatím jen Andrej Babiš. Vysvětluje, proč Češi, narozdíl od Poláků, působí ustrašeně a hledají někoho, kdo by je ochránil. To podle Herzmanna vytváří velký prostor pro politiky, kteří slibují, že to umí, a kteří mají najednou duše svých potenciálních voličů otevřenější než ti, kteří říkají: musíte se postarat sami. Hodnocení naší současné situace očima sociologa v dnešním díle podcastu KO.
 • Preview of Čuňas: myslel jsem si, že dožiju v komunismu.
  V rozhovoru s legendou českého undergroundu se otevírá svět plný nespoutané energie a nezapomenutelných příběhů. Od vzpomínek na boj proti komunismu, přes zážitky s Jirousem a Havlem, až po humorné postřehy zkušeného disidenta. Čuňas také prozradil, jak budoval BISku, proč se mu podařilo odhalit transferu atomové bomby přes naše území a jakou etiku našel ve světě zločinců. Připojte se k nám a nechte se unést proudem neuvěřitelných vzpomínek a drsných příběhů, které formovaly český underground.
 • Preview of Dan Bárta: Mrtvej zpěvák toho na pódiu moc nenatančí
  V tomhle posezení se otevírají témata, která mají daleko k reflektorům koncertních sálů. Dan se zábavnou popisuje zážitky z cest po afrických pláních, kde se nejen setkává s neopakovatelnou krásou divoké přírody, ale také čelí vlastním představám a přemýšlí o tom, jak hudba odráží mizející světy kolem nás. Přiznává, že cestování do těchto odlehlých míst mu dává nový pohled na život, a že i přes všechny výzvy, které cesty přinášejí, je to právě hudba, která mu pomáhá najít společný jazyk s lidmi, kultury i s přírodou samotnou.
 • Preview of Apolena Rychlíková: Už i vyšší vrstvy poznávají, že stát prostě selhává
  Znásilnění není jen to, že z vás někdo serve šaty a povalí vás ve tmavém koutě opuštěného parku do škarpy. Znásilnění má mnoho různých podob a některé byste ani nečekali. S energickou a zapálenou Apolenou Rychlíkovou jsme však diskutovali nejen o feminismu nebo trestání sexuálních násilníků a predátorů, ale také o životě v nouzi, pomoci potřebným, vztazích na pracovišti mezi muži a ženami a také o tom, že stát kolabuje v oblasti školství i zdravotnictví, a to nabourává důvěru občanů.
 • Preview of Karel Kadlec: Mr. Rolls-Royce
  Rozhovor s jediným importérem vozů Rolls-Royce v Česku, Slovensku a Maďarsku Karlem Kadlecem, je plný vůně silných dvanáctiválců a neméně silného životního příběhu.
 • Preview of Andor Šándor: rozhovor o válce a ohrožení
  Velmi zajímavým hostem Oty Klempíře byl tentokrát autor knih, bezpečnostní expert a brigádní generál ve výslužbě Andor Šándor, který je také bývalým náčelníkem vojenské rozvědky. Jeho bohatá kariéra zahrnuje jak aktivní vojenskou službu v předlistopadové ČSLA, tak i v moderní české armádě a dá se o něm říct, že válku i bezpečnostní rizika si dokáže představit lépe než kdokoli jiný. Prozradí, nejen to, co si myslí o válce na Ukrajině a v Izraeli, ale bez obalu vysvětlí, jak by v osmdesátkách dopadl konflikt mezi NATO a Varšavskou smlouvou. Mimochodem, věděli jste, že je rockový hudebník?
 • Preview of Martin Kupka: budujeme dálnice k prosperitě
  V rozhovoru s Martinem Kupkou, současným ministrem dopravy a místopředsedou ODS, se otevírá nečekaně zajímavý pohled na přední osobnost české politiky. Ve svém rozhovoru se pro správné uvolnění atmosféry nejprve vzdal své vládní kravaty a poté nabídnul neformální pohled do zákulisí ministerstva dopravy a koalice. Uměřeně vtipný, plný vyčerpávajících informací, popisuje rozptyl svých aktivit přes obrus pevných částic až po vesmírný program. Věděli jste, kupříkladu, že již v 70. letech bylo jasné, že D1 je kapacitně nevyhovující? Co se týče budoucnosti ODS, tak Martin Kupka neztrácí optimismus a chce dokázat sobě i publiku, že jeho strana zdaleka neřekla své poslední slovo. Příběh Martina Kupky zdá se být příkladem toho, jak kombinace odborných znalostí a osobního přístupu může formovat nejen politiku, ale i budoucnost celého dopravního sektoru. Třeba přesvědčí i vás.
 • Bez Jana Gemrota by bylo malířství značně neúplné! Jeho magický styl uchvátí i znepokojí, otevírá nečekané otázky i představy. Uctívá Da Vinciho, hluboce miluje svou ženu a říká o sobě, že je psychicky nevyrovnaný. Obrazy pro něj nejsou jen estetické objekty, ale hlasy, které k nám promlouvají. Hloubavý a vtipný rozhovor o tom, co je vlastně umění zač a jak vypadá nejkrásnější obraz na světě.
 • V exkluzivním rozhovoru se legendární český fotbalista Karel Poborský rozvyprávěl o své cestě. O tom, jak postupně stoupal až k dosažení fotbalového zenitu ve světových klubech jako Manchester United, Benfica a Lazio. Tento rozhovor není jen o fotbalu; je to cesta plná odhodlání, silového a rychlostního pojetí hry, které ho proslavilo, ale i o životních výzvách, které musel čelit, včetně nebezpečných setkání s agresivními fanoušky. Přestože jeho kariéra nabízela možnost setrvat v zahraničí, Poborský se rozhodl vrátit do České republiky, ale ne do svého původního klubu, Slavie. Místo toho překvapivě zvolil konkurenční Spartu. Tento krok vyvolal mnoho diskusí a zanechal významnou stopu v jeho kariéře.
 • Fascinující pohled Romana Týce na střet generací, svobodu, osobní růst, a na rozdíly mezi boomerstvím a mladší generací. Proč si starší generace vysoko cení své zkušenosti a usiluje o vítězství nad světem na základě minulých zážitků? Jak hluboké jsou pochybnosti o schopnostech lidí unést 'tíhu svobody'? A jako bonus sdílí své zkušenosti s 'výbornými chlapy', které potkal během svého pobytu v kriminále.
 • Následující rozhovor byl pro mě velmi těžký, i když se ho místy snažím zlehčovat. S plnou vahou jsem si uvědomil, jak hluboko v čase je zakořeněna vzájemná nenávist mezi Palestinci a Izraelem. Doufám, že příští generace nalezne řešení, které my jsme najít nedokázali. Podívejte se, jak vypadá pohled na válku palestinskýma očima.
 • Matěj Hollan je známý brněnský komunální politik a aktivista. Vystudovaný muzikolog, který kritickým okem sleduje místní i celostátní politiku a usiluje o transparentní svět bez zbytečných represí a taky bez hazardu. Brněnské politiky zná jako své boty a přesně ví, co má říct, aby nám vysvětlil, co jsou vlastně zač.
 • V druhém dílu svého podcastu K.O. je hostem Oto Klempíře respektovaný rapper, umělec a aktivista James Cole. Ostřejší vtípky se střídají s překvapivými momenty, kdy James Cole odhaluje stránky své osobnosti, které veřejnost dosud málo zná. Společně procházejí širokou škálu témat od hudby a rodinného života přes své zkušenosti s hulením až po filozofické úvahy o úloze bohů v životě běžných smrtelníků a osobních přístupech k budování domova. Pár nečekaných souvislosti, překvápek a vhledů, si jistě najde každý.
 • V úvodním dílu podcastu K.O. si Oto Klempíř zajel na Hrad, kam byl pozván paní kancléřkou Janou Vohralíkovou. Paní Jana v uvolněném rozhovoru přináší svěží a nečekaný pohled na výzvy i krásy své unikátní pozice. Ponořte se s námi do fascinujícího světa zákulisí prezidentské kanceláře, které tato epizoda odkrývá humorem a nadhledem, ale i vážností, jaká k ní patří.