KO

KO

V podcastu K.O. zpovídá Oto Klempíř své hosty s nečekanou laskavostí a humorem. Občas je však dokáže zaskočit nepředvídatelně překvapivými otázkami. Hezké věty se mísí s těžkými údery slov, které mohou "složit" i ty nejpevnější figury. Oto Klempíř popírá a zároveň zdůrazňuje svou image tvrdého, ale chytrého politického marketéra, který v sobě nese “devatero” dalších řemesel - scénaristu, textaře, kreativce, básníka či kontroverzního rappera. K.O. je určen pro širší publikum, které se zajímá o politiku, kulturu, sport a celkově o svět kolem nás.

Poslouchejte na podcastových platformách

 • Marie se otevírá v upřímném a energií nabitém rozhovoru o své hudební cestě, která začala v bouřlivých 60. letech a vyvrcholila nedávným megakoncertem v O2 Aréně. Svěží vyprávění o tom, jak se stala ikonou české hudby, na co si dává největší pozor na podiu a které její hity si zpívají posluchači napříč generacemi.
 • Preview of Sociolog Herzmann: Kalousek ve sněmovně by byl skvělý terč pro Babiše
  Zkušený sociolog a expert na průzkumy Jan Herzmann říká, že naše nejvyšší politická scéna je absolutně vyprahlá a že dobrý záložní tým si dokázal vytvořit zatím jen Andrej Babiš. Vysvětluje, proč Češi, narozdíl od Poláků, působí ustrašeně a hledají někoho, kdo by je ochránil. To podle Herzmanna vytváří velký prostor pro politiky, kteří slibují, že to umí, a kteří mají najednou duše svých potenciálních voličů otevřenější než ti, kteří říkají: musíte se postarat sami. Hodnocení naší současné situace očima sociologa v dnešním díle podcastu KO.
 • Preview of Čuňas: myslel jsem si, že dožiju v komunismu.
  V rozhovoru s legendou českého undergroundu se otevírá svět plný nespoutané energie a nezapomenutelných příběhů. Od vzpomínek na boj proti komunismu, přes zážitky s Jirousem a Havlem, až po humorné postřehy zkušeného disidenta. Čuňas také prozradil, jak budoval BISku, proč se mu podařilo odhalit transferu atomové bomby přes naše území a jakou etiku našel ve světě zločinců. Připojte se k nám a nechte se unést proudem neuvěřitelných vzpomínek a drsných příběhů, které formovaly český underground.
 • V tomhle posezení se otevírají témata, která mají daleko k reflektorům koncertních sálů. Dan se zábavnou popisuje zážitky z cest po afrických pláních, kde se nejen setkává s neopakovatelnou krásou divoké přírody, ale také čelí vlastním představám a přemýšlí o tom, jak hudba odráží mizející světy kolem nás. Přiznává, že cestování do těchto odlehlých míst mu dává nový pohled na život, a že i přes všechny výzvy, které cesty přinášejí, je to právě hudba, která mu pomáhá najít společný jazyk s lidmi, kultury i s přírodou samotnou.
 • Preview of Apolena Rychlíková: Už i vyšší vrstvy poznávají, že stát prostě selhává
  Znásilnění není jen to, že z vás někdo serve šaty a povalí vás ve tmavém koutě opuštěného parku do škarpy. Znásilnění má mnoho různých podob a některé byste ani nečekali. S energickou a zapálenou Apolenou Rychlíkovou jsme však diskutovali nejen o feminismu nebo trestání sexuálních násilníků a predátorů, ale také o životě v nouzi, pomoci potřebným, vztazích na pracovišti mezi muži a ženami a také o tom, že stát kolabuje v oblasti školství i zdravotnictví, a to nabourává důvěru občanů.
 • Preview of Karel Kadlec: Mr. Rolls-Royce
  Rozhovor s jediným importérem vozů Rolls-Royce v Česku, Slovensku a Maďarsku Karlem Kadlecem, je plný vůně silných dvanáctiválců a neméně silného životního příběhu.
 • Preview of Andor Šándor: rozhovor o válce a ohrožení
  Velmi zajímavým hostem Oty Klempíře byl tentokrát autor knih, bezpečnostní expert a brigádní generál ve výslužbě Andor Šándor, který je také bývalým náčelníkem vojenské rozvědky. Jeho bohatá kariéra zahrnuje jak aktivní vojenskou službu v předlistopadové ČSLA, tak i v moderní české armádě a dá se o něm říct, že válku i bezpečnostní rizika si dokáže představit lépe než kdokoli jiný. Prozradí, nejen to, co si myslí o válce na Ukrajině a v Izraeli, ale bez obalu vysvětlí, jak by v osmdesátkách dopadl konflikt mezi NATO a Varšavskou smlouvou. Mimochodem, věděli jste, že je rockový hudebník?
 • Preview of Martin Kupka: budujeme dálnice k prosperitě
  V rozhovoru s Martinem Kupkou, současným ministrem dopravy a místopředsedou ODS, se otevírá nečekaně zajímavý pohled na přední osobnost české politiky. Ve svém rozhovoru se pro správné uvolnění atmosféry nejprve vzdal své vládní kravaty a poté nabídnul neformální pohled do zákulisí ministerstva dopravy a koalice. Uměřeně vtipný, plný vyčerpávajících informací, popisuje rozptyl svých aktivit přes obrus pevných částic až po vesmírný program. Věděli jste, kupříkladu, že již v 70. letech bylo jasné, že D1 je kapacitně nevyhovující? Co se týče budoucnosti ODS, tak Martin Kupka neztrácí optimismus a chce dokázat sobě i publiku, že jeho strana zdaleka neřekla své poslední slovo. Příběh Martina Kupky zdá se být příkladem toho, jak kombinace odborných znalostí a osobního přístupu může formovat nejen politiku, ale i budoucnost celého dopravního sektoru. Třeba přesvědčí i vás.
 • Bez Jana Gemrota by bylo malířství značně neúplné! Jeho magický styl uchvátí i znepokojí, otevírá nečekané otázky i představy. Uctívá Da Vinciho, hluboce miluje svou ženu a říká o sobě, že je psychicky nevyrovnaný. Obrazy pro něj nejsou jen estetické objekty, ale hlasy, které k nám promlouvají. Hloubavý a vtipný rozhovor o tom, co je vlastně umění zač a jak vypadá nejkrásnější obraz na světě.
 • V exkluzivním rozhovoru se legendární český fotbalista Karel Poborský rozvyprávěl o své cestě. O tom, jak postupně stoupal až k dosažení fotbalového zenitu ve světových klubech jako Manchester United, Benfica a Lazio. Tento rozhovor není jen o fotbalu; je to cesta plná odhodlání, silového a rychlostního pojetí hry, které ho proslavilo, ale i o životních výzvách, které musel čelit, včetně nebezpečných setkání s agresivními fanoušky. Přestože jeho kariéra nabízela možnost setrvat v zahraničí, Poborský se rozhodl vrátit do České republiky, ale ne do svého původního klubu, Slavie. Místo toho překvapivě zvolil konkurenční Spartu. Tento krok vyvolal mnoho diskusí a zanechal významnou stopu v jeho kariéře.
 • Fascinující pohled Romana Týce na střet generací, svobodu, osobní růst, a na rozdíly mezi boomerstvím a mladší generací. Proč si starší generace vysoko cení své zkušenosti a usiluje o vítězství nad světem na základě minulých zážitků? Jak hluboké jsou pochybnosti o schopnostech lidí unést 'tíhu svobody'? A jako bonus sdílí své zkušenosti s 'výbornými chlapy', které potkal během svého pobytu v kriminále.
 • Následující rozhovor byl pro mě velmi těžký, i když se ho místy snažím zlehčovat. S plnou vahou jsem si uvědomil, jak hluboko v čase je zakořeněna vzájemná nenávist mezi Palestinci a Izraelem. Doufám, že příští generace nalezne řešení, které my jsme najít nedokázali. Podívejte se, jak vypadá pohled na válku palestinskýma očima.
 • Matěj Hollan je známý brněnský komunální politik a aktivista. Vystudovaný muzikolog, který kritickým okem sleduje místní i celostátní politiku a usiluje o transparentní svět bez zbytečných represí a taky bez hazardu. Brněnské politiky zná jako své boty a přesně ví, co má říct, aby nám vysvětlil, co jsou vlastně zač.
 • V druhém dílu svého podcastu K.O. je hostem Oto Klempíře respektovaný rapper, umělec a aktivista James Cole. Ostřejší vtípky se střídají s překvapivými momenty, kdy James Cole odhaluje stránky své osobnosti, které veřejnost dosud málo zná. Společně procházejí širokou škálu témat od hudby a rodinného života přes své zkušenosti s hulením až po filozofické úvahy o úloze bohů v životě běžných smrtelníků a osobních přístupech k budování domova. Pár nečekaných souvislosti, překvápek a vhledů, si jistě najde každý.
 • V úvodním dílu podcastu K.O. si Oto Klempíř zajel na Hrad, kam byl pozván paní kancléřkou Janou Vohralíkovou. Paní Jana v uvolněném rozhovoru přináší svěží a nečekaný pohled na výzvy i krásy své unikátní pozice. Ponořte se s námi do fascinujícího světa zákulisí prezidentské kanceláře, které tato epizoda odkrývá humorem a nadhledem, ale i vážností, jaká k ní patří.