Chuť moci

Chuť moci

Jak chutná politikům moc, co dává a co bere a jací politici jsou? Co si myslí o velkých tématech současnosti, o svých spolustranících, souputnících i soupeřích? Proč se na politiku dát, co od ní čekat a čeho chtějí hybatelé společenského života dosáhnout? To vše a mnohem víc se dozvíte v politickém podcastu Thomase Kulidakise, který má jasné krédo, od něhož nikdy neuhnul – padni komu padni. Bavíme se bez předsudků a aktivismu se všemi, kteří mají odvahu přijít.

Poslouchejte na podcastových platformách

 • Preview of Pospíšil: Evropské zákony se schvalují bez dopadové analýzy. Schodky rozpočtu ČR strašné
  Otevřít newsletter
  Končící europoslanec Jiří Pospíšil chválí vládu za její zahraniční politiku, v domácí, hlavně v ekonomické oblasti, od ní očekával více. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise kritizoval „strašně velké“ rozpočtové schodky, vláda by měla přidat i v proinvestiční politice. V Česku podle Pospíšila není blahobyt a hrozí, že se dále budeme pohybovat pod průměrem EU. Je pro mír na Ukrajině, ta se na něm ale musí domluvit dobrovolně. Slova o Putinových užitečných idiotech by v politické debatě nepoužil.
 • Preview of Babiš: Pojďte volit, normální člověk tuto vládu volit nemůže. Bojím se jaderné války
  Otevřít newsletter
  Vláda Petra Fialy je podle Babiše banda klaunů, která ničí naši zemi. Řekl to v reakci na její postoj k migračnímu paktu. Pětikoalice má prý důchodce za veřejného nepřítele číslo jedna, nepodporuje ani studenty a mladé rodiny. Po návratu k moci by Babiš důchodovou reformu zrušil a zastropoval odchod do důchodu na 65 letech. Voliče vyzval, ať jdou k volbám, v Bruselu se podle něho rozhoduje o důležitých věcech, jako jsou ceny energií nebo to, jakými budeme jezdit auty. Sleduj Chuť moci i na YouTube kanále Datarun, nebo podcastových platformách.
 • Preview of Kolaja: Koalice Spolu je kočkopes, jsem proti pozdějšímu odchodu do penze za míň peněz
  Otevřít newsletter
  Společná kandidátka ODS, TOP 09 a lidovců pod hlavičkou Spolu je kočkopes a její voliči kupují zajíce v pytli. V podcastu Chuť moci to řekl lídr kandidátky vládních Pirátů Marcel Kolaja. Za nejasnou message označil kandidaturu Danuše Nerudové za STAN, když dříve volila právě Spolu. Souhlasí s tím, aby se Ukrajina směla bránit i útoky na ruské území.
 • Preview of Zaorálek: Ukrajinské muže bych domů nevydával, děsí mě cupování zákoníku práce
  Otevřít newsletter
  Jednička kandidátky Socdem ve volbách do EP Lubomír Zaorálek nesouhlasí s tím, aby vlády evropských zemí vydávaly ukrajinské muže k mobilizaci do rodné země. Řekl to v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Od mnohých Ukrajinců prý slyší, že si dnes už nejsou jistí, za co bojují. Současná česká vláda je podle něho nekompetentní, například v sociální oblasti nebo ve zdravotnictví. Je prý právě na Sociální demokracii, aby svá „stará témata“ zvedla a uspěla s nimi ve volbách. Jiřího Paroubka, který kandiduje pod starou značkou ČSSD, nazval rekordmanem v zakládání politických stran.
 • Preview of Hlaváček: Na Green Dealu mají zájem korporace. Odpor mainstreamu je hned za proruský
  Otevřít newsletter
  Stávající europoslanec Martin Hlaváček je čtyřkou kandidátky hnutí ANO ve volbách do Evropského parlamentu. Nedávno se v médiích kriticky probírala jeho snaha zajistit vývoz ukrajinských zemědělských výrobků na mimoevropského trhy místo do Evropy v souladu s původním plánem z roku 2021. Hlaváček to v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise označil za nálepkování: „Kdokoliv navrhne cokoliv, co se nelíbí tomu mainstreamovému establishmentu, tak je samozřejmě protiukrajinský a proruský,“ říká.
 • Preview of Vrecionová: Volby rozhodnou, jestli půjdeme za Ficem a Orbánem, nebo zůstaneme na západě
  Otevřít newsletter
  Kromě složení Evropského parlamentu rozhodnou nadcházející volby o tom, jestli se Česko vydá ve stopách Orbána a Fica, nebo zda zůstane součástí západní koalice. V podcasti Chuť moci to řekla dvojka kandidátky Spolu Veronika Vrecionová (ODS). Za největšího soupeře považuje hnutí Andreje Babiše. Válka na Ukrajině je nejvážnějším problémem Česka. Green Deal zcela neodmítá, ale kritizuje jeho provedení. Migrační pakt považuje za nedostatečný, neřeší podle ní návratovou politiku. Svobodu slova v Česku podle Vrecionové zneužívají záškodníci, kteří si ji pletou se lží a demagogií.
 • Preview of Šlachta: Rakušan je zrádce národa, je jako tank bez pásů. Chceme vnitro a spravedlnost
  Otevřít newsletter
  Podle předsedy hnutí Přísaha a bývalého policisty Roberta Šlachty protikorupční témata ve společnosti vyčpěla, vzhledem k množství kauz. Přesto je nadále považuje za významná a odhaduje, že ročně mizí v šedé ekonomice 100 miliard korun. Ministra vnitra Víta Rakušana označuje za zrádce národa, třeba pro jeho návrh, aby v policii mohli pracovat cizí státní příslušníci. Ve sněmovních volbách se cítí na 6 až 7 % hlasů, v případné vládě by rádi obsadili resorty vnitra, spravedlnosti nebo zemědělství. Vládu si dokáže představit s hnutím ANO. Šlachta to řekl v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise.
 • Preview of Jandejsek: Zemědělské svazy kolaborují s vládou, Vondrovi a Fialovi jde předžalobní výzva
  Otevřít newsletter
  Agropodnikatel a kandidát koalice Stačilo! v evropských volbách Zdeněk Jandejsek obvinil vedení Agrární komory a Zemědělského svazu, že kolaborují s vládou a ministerstvem zemědělství a nezastupují zájmy těch, které mají hájit. Green Deal je podle něho fikce, která má za cíl oslabit české i evropské zemědělství a jejich soběstačnost. Cílem je, aby potraviny do Evropy dovážely korporace, které by protisměrně vyvážely automobily bez cla například do jihoamerických zemí Mercosuru. „A potraviny nám prodávat za tolik, za kolik oni budou chtít,“ řekl Jandejsek v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Alexandru Vondrovi (ODS) i premiérovi Petru Fialovi už odeslal předžalobní výzvu, a to za jejich slova o proruském švábovi a kolaborantovi. Vondra by kromě omluvy měl poslat přes půl milionu korun na konto Jedličkova ústavu.
 • Preview of Zdechovský: Eurokomisařem Kalousek, Topolánek či Vondra. Spolu láká na značku Zdechovský
  Otevřít newsletter
  V koalici stále doutná spor o to, koho by měla vláda vyslat na post českého eurokomisaře. Lidovecký europoslanec a čtyřka kandidátky Spolu Tomáš Zdechovský v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise odmítl uvažovaná jména Danuše Nerudové nebo Jozefa Síkely. Sám vidí několik jmen: Zmínil Alexandra Vondru, lidoveckého poslance Ondřeje Benešíka, Miroslava Kalouska nebo Mirka Topolánka. Cyril Svoboda by si měl podle něho rozmyslet, zda chce pro stranu dál pracovat. „A jestli ne, pak je potřeba říct biblicky ne a odejdi,“ říká Zdechovský na adresu bývalého předsedy lidovců. Ke kroužkování vlastní strany na kandidátce Spolu na rozdíl od lídra Vondry z ODS vyzývat nehodlá.
 • Preview of Krutílek: Zrušit Green Deal nejde. Ministr Rakušan je baron Prášil migračního paktu
  Otevřít newsletter
  Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) krmí národ věcmi, které si možná vysnil, ale které se rozhodně nepotkávají s realitou, říká k debatě o vyjednané podobě migračního paktu kandidát ODS do eurovoleb a asistent europoslance Alexandra Vondry Ondřej Krutílek. „Ministr Vít Rakušan je baron Prášil migračního paktu,“ řekl v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Green Deal podle Krutílka „škrtnutím pera“ zrušit nelze. Stojí na čtyřech pilířích, z nichž jen jeden, dekarbonizační, je tím sporným, podle kterého lidé celou agendu hodnotí. „Ale pak jsou tady ještě tři další pilíře, které jsou za mě úplně v cajku,“ říká.
 • Preview of Šéf NKÚ Kala: Česko má kryty jen pro 3 % obyvatel. Jsou jen pro lepší lidi?
  Otevřít newsletter
  Miloslav Kala býval poslancem za ČSSD, teď už ale druhé devítileté období vede Nejvyšší kontrolní úřad a s politiky příliš netančí. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise říká, že vždy zhruba do poloviny volebního období mají politici NKÚ a jeho výsledky rádi: „Můžou upozorňovat na to, že za všechno můžou ti před nimi.“ Nedávná kontrola připravenosti civilní obrany ukázala, že v Česku máme kryty jen pro 3 procenta lidí. „Jak je budeme rozdělovat? To tam půjdou jen nějací lepší lidé?“ ptá se Kala. Jak se v Česku nesmyslně čerpají dotace a proč se nedaří stavět dálnice? V dnešní epizodě Chuti moci.
 • Preview of Roman Ďurčo: Odboráři by měli podpořit sociální demokracii nebo ANO. Na konci května budou protesty
  Otevřít newsletter
  Předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo oznámil, že se na konec května v Praze chystají velké odborářské demonstrace. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise řekl, že hlavním důvodem má být snaha koalice prosadit výpověď bez udání důvodu, ale i další, podle jeho slov asociální návrhy vlády. Odbory v současné době podle něho nemají za sebou dobré období, a to kvůli kauzám spojeným s předákem Josefem Středulou. Vyzval k volbě opozičních stran.
 • Preview of Ondřej Knotek: Solidarita neznamená poslouchat Brusel. Západ se vaří jako žába
  Otevřít newsletter
  Europoslanec Ondřej Knotek (ANO) přirovnává Evropskou komisi k fiktivnímu počítačovému programu Skynet z filmového Terminatora. Ten získal moc, uvědomil si svoji sílu a zkusil ovládnout svět. „A Evropská komise se tomu blíží,“ řekl Knotek v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Tématy pro nadcházející eurovolby podle něho proto jsou hlavně migrace a bezpečnost, zelená politika a způsob, jakým je dnešní EU řízena.
 • Preview of Motorista Macinka: Auto je symbol životních potřeb, na které útočí zelení fanatici
  Otevřít newsletter
  Motoristé sobě jdou do letošních eurovoleb společně s Přísahou bývalého policisty Roberta Šlachty a předseda Motoristů Petr Macinka to považuje za geniální spojení. Za klíčové považuje propojení v následujících třech oblastech: boj proti zavedení eura, proti migraci a proti zelenému šílenství. Macinka byl hostem Thomase Kulidakise v podcastu Chuť moci a dále řekl, že chtějí nabízet alternativu pro zklamané voliče ODS.
 • Preview of Lídr eurokandidátky Spolu Alexandr Vondra vyzývá ke kroužkování vlastní osoby
  Otevřít newsletter
  Místopředseda ODS Alexandr Vondra obhajuje mandát europoslance jako lídr společné kandidátky ODS, TOP 09 a lidovců. V minulých volbách do europarlamentu vyskákal z 15. místa a na kroužkování nevidí nic špatného ani nyní. „Přeci teď nebudu nikomu říkat, aby nekroužkoval,“ říká v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Ke kritice „zprava“, třeba od Václava Klause, říká, že neschopnost uznat své nástupce k alfa samcům patří.
 • Preview of Žantovský: Svoboda slova má být co nejširší, nedokážu přijmout cancel culture
  Otevřít newsletter
  Bývalý diplomat a nynější zahraniční poradce prezidenta republiky Michael Žantovský je stoupencem představy, že svoboda slova má být co nejneomezenější. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise dále říká, že pro energetickou soběstačnost Česka je klíčová dostavba jaderných bloků. „Nemáme žádnou alternativu ani ve slunci, ani ve větru, ani v ničem jiném,“ tvrdí s tím, že Česko musí buď tendry dokončit a zahájit dostavbu jaderných bloků, nebo „zhasnout“.
 • Preview of Filip Turek: Jsme takový ODS revival. Za Přísahu s Motoristy chce do europarlamentu
  Otevřít newsletter
  Bývalý automobilový závodník a sběratel luxusních vozů Filip Turek je superlídrem koalice Přísahy a Motoristů sobě v eurovolbách. Tvrdí, že o zelené politice dnes rozhodují lidé, kteří nemají technické ani technologické povědomí o tom, jak auta fungují. O své koalici s nadsázkou říká, že jde o „revival ODS“. Z Česka nechce policejní stát, migranty by ale vracel do první bezpečné země na jejich pouti. A ukrajinské muže by vracel na západ Ukrajiny, kde prý panuje klid.
 • Preview of Mračková Vildumetzová: Budu kandidovat do Senátu, na Pekarovou podám žalobu
  Otevřít newsletter
  Stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO) je připravena podat žalobu na předsedkyni sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Řekla to v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise, důvodem jsou výroky Pekarové o jejím napojení na kauzu Dozimetr. Zároveň se chystá kandidovat do Senátu i v krajských volbách, kam obdržela nominace od karlovarské krajské organizace.
 • Preview of Bartošek: Doplácíme na vládu, hájili jsme víc Stanjuru než sebe. Sloučení s ODS a TOP09 nikdy!
  Otevřít newsletter
  Lidovci platí podle svého místopředsedy sněmovny Jana Bartoška z vládních stran nejvíc za společné vládnutí v pětikoalici. A z nízkých preferencí pod pětiprocentní hranicí žádnou radost nemá. Přesto podle něho nepřichází v úvahu, aby se KDU-ČSL slučovala do nové strany s ODS a TOP 09. Řekl to v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Do případné koalice s Andrejem Babišem by Bartošek nešel, ani kdyby to dokázalo zabránit vstupu SPD do vlády.
 • Preview of Havlíček: Ať si lidé spoří na důchod ve státních investicích, třeba do jádra
  Otevřít newsletter
  Hnutí ANO chce lidem nabídnout další pilíř penzijního systému a motivovat je, aby si na důchod spořili prostřednictvím státem garantovaných investic. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise to řekl místopředseda hnutí a stínový premiér Karel Havlíček. Jako příklad takových investic zmínil dostavbu jaderných bloků, která má v příštích spíše desetiletích Česko stát biliony korun. „Proč to financovat z cizích peněz?“ ptá se Havlíček a nabízí místo toho tzv. skandinávský model, v němž by se lidé na výstavbě podíleli svými penězi – s výhledem na zajímavou a státem garantovanou úrokovou sazbu.
 • Preview of Klaus: Stanjurův balíčíček je prkotina, ve svobodě slova jsme se vrátili před rok 1989
  Otevřít newsletter
  Stav veřejných financí podle bývalého prezidenta Václava Klause zásah potřeboval, vládní tzv. ozdravný balíček to ale nenaplnil. Označil ho za Stanjurův balíčíček a mluví o něm jako o prkotině. Fialova vláda žije podle Klause v pocitu, že rozpočtové deficity ničemu nevadí. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise dále řekl, že průběžný důchodový systém má neřešitelná úskalí. „Fundamentální změna by byla ho opustit,“ říká Klaus.
 • Preview of Okamura: Chceme do příští vlády, zajímají nás silové resorty
  Otevřít newsletter
  Nejbližším partnerem pro SPD pro případné jednání o vzniku příští vlády je hnutí ANO. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise to řekl předseda strany Tomio Okamura. SPD už zároveň plánuje, že by si v takovém případě řekla o silové resorty, například ministerstva vnitra a spravedlnosti. Měla by zájem i o klíčové ministerstvo financí, ale respektuje, že to nejspíš obsadí vítěz voleb. Okamura by přitvrdil vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Podle něho v západní části země neprobíhá válečný konflikt, proto by lidé například z Užhorodu nebo Mukačeva neměli mít statut válečných uprchlíků.
 • Preview of Jurečka: Když budeme dělat to, co STAN, máme do půl roku předčasné volby
  Otevřít newsletter
  „Když začneme dělat všichni to, co začal dělat STAN v posledních 14 dnech, tak vám říkám, že do půl roku tu máme předčasné volby a vládu Andreje Babiše a Tomia Okamury,“ říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka s tím, že „píáristům“ STAN je úplně jedno, co bude se zemí za deset, dvacet let. Podle ministra práce a sociálních věcí vstupuje vládní angažmá do druhého poločasu. „A ten první poločas byl opravdu drsný,“ říká v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Svou pozici v čele lidovců popisuje sportovní terminologií: „Teď jsem ve stavu, kdy prohrávám jako předseda lidovců 5:3. Ale já věřím, že to jsem schopen otočit na 8:5.“ Výsledky pro „druhý poločas“ ale musí podle Jurečky odpracovat celá vláda.
 • Preview of Dostálová: Fiala na eurokomisaře? Byl by to majstrštyk a možnost získat významné portfolio
  Otevřít newsletter
  Premiér Petr Fiala jako kandidát na eurokomisaře? Navíc s podporou z hnutí ANO? V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise takovou možnost naznačila už téměř jistá lídryně kandidátky hnutí ANO do Evropského parlamentu Klára Dostálová. „To není o tom, že by skutečně něco řídil, ale z pozice té funkce, že byl premiér, tak by to pro Českou republiku mohlo být velmi zajímavé portfolio. Ale nevím, jestli se nad tím někdo až takhle strategicky zamýšlí,“ říká s tím, že možná za svá slova nebude pochválena. Jak hodnotí další možné kandidáty? Pusťte si celou epizodu.
 • Preview of Kalousek: Vládní propaganda vydává černou za bílou
  Otevřít newsletter
  Vládní propaganda, která ukazuje na černou zeď a tvrdí mi, že ta zeď je bílá, ta mi nejenom vadí, ale taky mě trochu uráží, říká v podcastu Chuť moci bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Jako příklad uvádí vládní závazek snižovat strukturální deficit rozpočtu o jedno procento HDP ročně, čehož prý dosáhla tzv. konsolidačním balíčkem. „Počítat umíme všichni, tak víme, že to není pravda,“ říká. Řeč byla i o jeho bývalých lidovcích, kteří se prý nyní pohybují po „trajektorii smrti“, nebo o tom, proč by měl dnes problém vyjmenovat tři dobré důvody, proč volit KDU-ČSL nebo TOP 09.
 • Preview of Jana Maláčová: Jurečka je zbytečný ministr, když poslouchá Stanjuru
  Otevřít newsletter
  Ministr práce a sociálních věcí má v popisu práce bojovat s ministrem financí. A když tak jako správce největší rozpočtové kapitoly nečiní, je ve své funkci zbytečný, říká bývalá ministryně Jana Maláčová (Socdem). I kvůli tomu jsou na tom podle ní Jurečkovi lidovci dnes hůř než sociální demokracie. Maláčová dodnes trvá na tom, že ve funkci vykonávala velmi umírněnou sociální politiku západoevropského střihu. A za tehdejší označení za „Venezuelu“ se příliš nezlobí. „Jestli z toho zbyla nějaká přezdívka? No tak ať,“ říká v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise.
 • Preview of Cyril Svoboda: KDU-ČSL je ve stavu klinické smrti, měla by vypovědět koaliční smlouvu
  Otevřít newsletter
  Je „živým důkazem zašlé slávy KDU-ČSL“ a sám se tomuto označení ani příliš nebrání. Bývalý předseda strany Cyril Svoboda poslal svému nástupci Marianu Jurečkovi dopis, v němž napsal, že je strana zahleděná do sebe a nevnímá realitu. Vyzývá k vypovězení a revizi koaliční smlouvy, což by mohlo zachránit i ostatní strany pětikoalice. Je k takovému kroku ale skeptický. „Myslím si, že toho stávající vedení není schopno,“ říká v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise.
 • Preview of Alena Schillerová: Bláznivá doba, ve které je mír sprosté slovo
  Otevřít newsletter
  Šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová nevidí důvod omlouvat se za svůj výrok, že se nechce připravovat na válku, ale žít v míru. „Já se budu omlouvat za to, že mluvím o míru? To je přece úplně nenormální,“ říká v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Řeč byla i o ekonomických krocích vlády Petra Fialy, které je hnutí ANO připraveno po případných vítězství ve volbách zrušit. Rozpočet na rok 2024 je podle Schillerové podvod, nejasociálnějším ministrem je podle ní Marian Jurečka, který prý dělá ještě pravicovější politiku než ODS a volební preference lidovců tomu odpovídají. Jak dopadl rychlý test možných koaličních partnerů pro hnutí ANO? Napovíme: skončil trochu překvapivě.
 • Otevřít newsletter
  Českým zájmem je udržet ruského agresora co nejdál od našich hranic říká Tomáš Pojar. Je poradcem předsedy vlády Petra Fialy pro národní bezpečnost a také jeho vyslancem pro strategické vyjednávání v Bruselu. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise řekl, že se tento český zájem nemusí krýt s tím, co je možné považovat za zájem nebo cíl Ukrajiny. Rozvedl také své výroky o tom, že na českou pomoc napadené Ukrajině je možné pohlížet jako na příležitost, jak dobře vydělat. „Není to nic špatného. Kéž bychom na tom vydělali ještě víc, než vyděláváme teď,“ říká.
 • Otevřít newsletter
  Ceny energií už se na původní nízkou energií pravděpodobně nevrátí. V podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise to říká místopředsedkyně sněmovny Věra Kovářová (STAN). Lidé by podle ní měli více myslet na to, aby se dostatečně zabezpečili před odchodem do důchodu. „Někdo si kupuje zlato, někdo si spoří do penzijního připojištění,“ radí lidem. Zároveň ale tvrdí, že za rostoucí deficity rozpočtu může předchozí vláda Andreje Babiše, která veřejné statky rozdávala.
 • Otevřít newsletter
  Kdyby mi nabídli ministerstvo podle vlastního výběru, chtěl bych vnitro, říká poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Současnou českou politickou scénu i veřejnou debatu přirovnává k 50. letům minulého století. Bojí se „nových Urválků“, za něhož považuje třeba kněze Tomáše Halíka kvůli jeho emotivnímu projevu na pohřbu Karla Schwarzenberga. „Aby mně někdo na pohřbu dělal takovou agitku jak z 50. let, že se nestydí,“ řekl Foldyna v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise.
 • Otevřít newsletter
  Předsedkyně Ústředního výboru KSČM (ano, tak stále zní oficiální funkce) Kateřina Konečná skládá kandidátku do eurovoleb. A staví ji tak trochu jako krabičku poslední záchrany: v europarlamentu je jedinou komunistickou poslankyní, doma ze sněmovny i Senátu KSČM zmizela úplně. Konečná zasedala ve sněmovně od svých 21 let a reálně jí po 21 letech hrozí, že se bude muset poohlížet po občanském povolání. Po příštích volbách by prý ráda usedla do vlády, v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise pro to ale stanovila pět, prý tvrdých podmínek.
 • Otevřít newsletter
  Druhým hostem Thomase Kulidakise v podcastu Chuť moci byl pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Ve straně patří k těm, kdo byli proti vstupu do vlády a patří ke křídlu, kdo Fialovu vládu kritizují. Zejména ty, které souvisejí se stavem veřejných financí, ozdravným balíčkem, kroky ministrů Blažka, Stanjury, Černochové. S kým by šel v roce 2025 do vlády? Co by se v ODS nebo v hnutí ANO muselo stát, aby připadaly v úvahu? A nastal podle Peksy čas, aby teď Piráti z vlády odešli?
 • Otevřít newsletter
  Andrej Babiš je ochoten se vsadit (prý o dobré jídlo z vlastní průhonické Pumpy), že na Vánoce roku 2025 nebude premiérem. S tím, zda tou dobou povede hnutí ANO, už je opatrnější. Každopádně se do sněmovny znovu chystá kandidovat. „Já už mám polepený ten obytňák a vyjedu zase mezi lidi. To mě strašně baví,“ říká v novém podcastu Chuť moci. Kdy se stane z politika znovu podnikatel? Kdo povede ANO do eurovoleb? A co brání těsnější spolupráci s SPD a proč je to právě její předseda Tomio Okamura? Nejen na tyto otázky Babiš odpovídal v rozhovoru s Thomasem Kulidakisem.