Fotbalový baroko

Fotbalový baroko

aneb konečně show, která pokládá fotbal a dění kolem něj za plnohodnotné umění. Kryštof, Štěpán a Václav přináší každý týden nevšední diskusi o fenoménu kulatého nesmyslu. Trio mudrců. Hodina malby. Vážně i nevážně. To je Fotbalový baroko.

Poslouchejte na podcastových platformách

 • Preview of FB #11: Skills-coach Jakubov. Z praxe v USA víme, že individuální tréninky posilují sebevědomí
  Porto, Horní Měcholupy, Žatec, Vlašim, Baník, Zlín. Poté konec a přesun v výchově mladých talentů v Kanadě a USA. Jací jsou čeští a američtí rodiče? A co děti? České mají větší sebevědomí, ale trend individuálních tréninků posilující fotbalové dovednosti je trend hlavně v Severní americe. Jaké je to vést fotbalovou „soccer“ školu z pozice Evropana? Nejen o tom všem jsme se bavili s naším dalším hostem. Bývalým ligovým hráčem a v současné době skills-coachem a spolumajitelem Volf Soccer Academy v americkém Dallasu Alexandrem Jakubovem. Další Fotbalový baroko je tu pro vás!
 • Preview of FB #10: Konec aury CR7 a EURO bez fotbalu. Česká liga potřebuje rozhodčí s koulema
  Play-off EURO bez gólů a občas i bez fotbalu. Stál Ronaldo Portugalce postup a nemá i Mbappé náběh na konec svojí aury. Baví nás ještě šampionát a proč je, jindy nad věcí, Šádek hořký z Chorého. Liga už je za rohem, hrají se přáteláky, ukazují nový hráči a co rozhodčí? Dostanou centrální VAR, ofsajd lajnu a najdou i koule? Jubilejní desátý Fotbalový baroko je tady. Užijte si ho společně s námi. Jo a díky! PS: Epizody podcastu Fotbalový baroko najdeš i na YouTube kanále Datarun, nebo obvyklých podcastových platformách!
 • Preview of FB #9: Czechexit aneb proč nám EURO bouchlo pod rukama? A co s tím dál? K tomu pár historek z cest
  EURO jede dál, ale naši už mají volno. Co se to vlastně stalo? A kdo za to může? Topy i flopy nároďáku. Zabíjíme v Čechách kreativitu nebo prostě jen nemáme kvalitu? Trable v brance Slavie a nečekaný host (a brzy domácí), který rozděluje Eden. Plus přidáme nějaké historky z cest po Evropě a první dojmy z přátelských utkání nejen pražských S. Užijte si devátý Fotbalový baroko společně s námi. Díky! Podcast Fotbalový baroko najdeš i na YouTube kanále Datarun, nebo podcastových aplikacích!
 • Preview of FB #8: Super-agent Müller. Fotbal jsou emoce a radost. Posun Česka? Až nebudeme sedět doma na zadku
  Ostré lokty, win-win situace pro něj a jeho svěřence, stovky telefonátů denně a víc času na letištích než doma. Hostem naší show byl super-agent Jiří Müller. Majitel agentury ESAM, obchodní partner Rafaely Pimento a žák velkého Mina Raioly. Práce agenta, náročnost jednání s kluby a hráči i otevřené srovnání stavu českého fotbalu oproti jiným evropským zemím. Nový Fotbalový baroko přináší unikátní a hodně osobní pohled (nejen) na svět fotbalu od jednoho z nejlepších českých agentů. Posun Česka? Až nebudeme sedět doma na zadku. Tohle si fakt dejte! Fotbalový baroko najdeš i na YouTube kanále Datarun, nebo podcastových platformách!
 • Preview of FB #7: EURO speciál č. 2 s Martinem Kovářem. O historii, společenském významu i síle velkých turnajů
  Trpaslíci vs. favorité. Německo vs. zbytek. Itálie jako turnajový tým a Anglie pod tlakem sama sebe. Drobečková politika české kopané a síla národní hrdosti ve sportu. Jaký společenský význam má fotbal? Jaký je EURO celospolečenský fenomén? A jaké další významné milníky přinesly velké turnaje? Přeneste se s námi do historie velkých turnajů a užijte si další Fotbalový baroko. Naše pozvání přijal vůbec první host. Historik, spisovatel a sportovní fanatik Martin Kovář. Fotbalové baroko najdeš i na YouTube kanále Datarun, nebo obvyklých podcastových aplikacích!
 • Preview of FB #6: EURO speciál č. 1 Průvodce galaxií EURO aneb na jaké týmy a hráče by se měl fanoušek zaměřit
  Překvapí Češi? Bude se hrát v Merkur Spiel-aréně fotbal, nebo ruleta? Stalo se Dánsko z černého koně konečně favoritem? Co domácí? Vyhoří, nebo se dočkají na úkor nabité Anglie s Francií? Zastaví někdo Ronalda, Kana a Mbappého na cestě pro korunku krále střelců? Spousta otázek, na které pro vás máme odpovědi. První průvodce galaxií EURO je tady. Prostě informačně extra nabitý Fotbalový baroko s pořadovým číslem 6 je venku. Užijte si ho!
 • Preview of Pyrrhovo vítězství pro Budějovice, Červ vs. Janošek a pražská „S“ na cestě do Ligy mistrů
  Dočkali jsme se Pyrrhova vítězství pro Dynamo? Pomůže Karviné Martin Hyský a jeho vztah ke Slavii a měla by se vůbec hrát baráž? Kouzlo Realu Madrid ve velkých finále a vajglí chování Viniciuse. Pak máme venku nominaci na EURO. Kdo v ní chybí? Kdo je navíc? A proč je Červ ta správná svině. Na závěr jsme se podívali i na nový systém evropských soutěžích a týmy, které stojí Slavii a Spartě v cestě do Ligy mistrů. Jo a Klopp jde z logiky věci na Letnou. Další Fotbalový baroko je v éteru.
 • Preview of FB #4: Chorá Slavia a Sparta bez zlaté generace?! Jak se promění trh po prvním přestupním období naplno pod Tykačem. Jo a co West ve Slovácku nebo EURO, ono se totiž děje i něčí jiného, než derby
  Kdo do Edenu? A kdo na Letnou? Sezóna FORTUNA:LIGY skončila, ale spekulace se rozjely na plno. Chorý v sešívaném? Karabec v lize mistrů? Proti svým či se svými? No a co nová éra Slovácka nebo Liberece. Nový Fotbalový baroko je tady a připraveno pálit ostrýma.
 • Preview of FB #3: Sparta má titul, Slavia Oscara. Jedenáctka ligy aneb moneyball, kanadské body a osobní sympatie. Jaký je přínos policie na stadionech a kam s penězi z nového tendru?
  O titulu rozhodnuto. Zůstává na Letné. Slavii hřeje vidina cesty do LM a to, že má Oscara. A co příští rok? Přijde Šádek magic? Taky jsme pro vás vybrali jedenáctku sezony. Dle moneyballu Brada Pitta, kanadských bodů i osobních sympatií. Pak jsme zabrousili i do toho, zda mají policajti co dělat na fotbalových stadionech nebo to, kam mají kluby poslat peníze navíc z nového tendru. Jo a co se Slováckem. Nový Fotbalový baroko je nabitý, až to není hezký.
 • Preview of FB #2: Další nulové derby aneb show Staněk vs. Vindahl. Co bylo zvláštní na reakci Krejčího na souboj s Chytilem? A jak může Dukla ovlivnit ligovou návštěvnost?
  Derby ovládli Staněk a Vindahl. Takže jsme se gólu zase nedočkali. Fakt díky kluci. Co to ale vypovídá o hře a současné pozici pražských „S“. Detailnější diskuse a různorodý pohled na souboj Krejčí vs. Chytil. A proč se po něm sparťanský kapitán choval úplně jinak než jsme u něj zvyklí. A další derby speciálky. Jo a Dukla se vrátila do ligy. Bude na ni někdo chodit nebo se roztočí tradiční počítadlo? Kde bude hrát Vyškov „když“ a kdo ze Sparty má namířeno do zahraničí? Další Fotbalový baroko přináší kromě chlebíčků i porci neotřepaných názorů i informací.
 • Preview of FB #1: VAR? Hlavní je transparentnost a co největší omezení lidského faktoru. Kalibrovaná čára bude pro českou ligu gamechanger. A derby o titul? Ivan Schranz jako sešívaný X faktor
  VAR mít či nemít, to je oč tu běží. Ve Švédsku ruší, u nás se chystáme na centrální a kalibrovanou čáru k tomu. Co to přinese a kdy se v Česku dočkáme transparentní komunikace rozhodčích. A chceme ji vůbec? Blíží se derby o titul. Pomůže Slavii živou vodou politý Ivan Schranz a přenese si Sparta do utkání lekce ze zápasů proti Liverpoolu? Jo a ještě sázka o chlebíčky i bližší seznámení s průvodci Fotbalovým barokem. Pilot je na světě. Nervozita proběhla, ale kontakt (potenciál) tam je.