Fakta X

Fakta X

Honza Palička a Marek Korejs odkrývají fascinující svět záhad, spiknutí a konspiračních teorií. Vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu do temných zákoutí lidského poznání, kde se budou zkoumat neuvěřitelné spojitosti a fascinující podivnosti. Od staletých konspiračních teorií po aktuální záhady, které se na první pohled zdají nevysvětlitelné. Co je fikce, a co jsou fakta? To vám (možná) odhalí podcast Fakta X.

Předplaťte si plnou verzi

Poslouchejte na podcastových platformách

 • Když vloni zemřela královna Alžběta, truchlili za ní lidé z celého světa. Královna, která ostrovní velmoci vládla neskutečných 70 let, byla mimořádně populární postavou. Alžbětina rodina ale dříve čelila celé řade skandálů. Nejde ani tolik o to, že si na sebe Harry na party oblékl nacistickou uniformu...když jeden bývalý král navštívil Hitlera, pozdravil ho zdviženou pravicí…a tušilo se, že k nacismu chová skutečné sympatie. Když jde o skandály, samozřejmě nemohou chybět ani nejlepší citáty Alžbětina manžela, prince Philipa. A věděli jste, že dávno před Meghan Markle tu byla jiná Američanka, která královskou rodinou zamávala daleko víc? Jak asi tušíte, Marek Korejs s Honzou Paličkou se ani tentokrát navzdory upřímné snaze s obsahem nevešli do dvaceti minut. Těch zajímavých věcí je zkrátka příliš. Před vámi je jeden z nejdelších dílů podcastu Fakta X.
 • Když vloni zemřela královna Alžběta, truchlili za ní lidé z celého světa. Královna, která ostrovní velmoci vládla neskutečných 70 let, byla mimořádně populární postavou. Alžbětina rodina ale dříve čelila celé řade skandálů. Nejde ani tolik o to, že si na sebe Harry na party oblékl nacistickou uniformu...když jeden bývalý král navštívil Hitlera, pozdravil ho zdviženou pravicí…a tušilo se, že k nacismu chová skutečné sympatie. Když jde o skandály, samozřejmě nemohou chybět ani nejlepší citáty Alžbětina manžela, prince Philipa. A věděli jste, že dávno před Meghan Markle tu byla jiná Američanka, která královskou rodinou zamávala daleko víc? Jak asi tušíte, Marek Korejs s Honzou Paličkou se ani tentokrát navzdory upřímné snaze s obsahem nevešli do dvaceti minut. Těch zajímavých věcí je zkrátka příliš. Před vámi je jeden z nejdelších dílů podcastu Fakta X. Honza Palička a Marek Korejs odkrývají fascinující svět záhad, spiknutí a konspiračních teorií. Vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu do temných zákoutí lidského poznání, kde se budou zkoumat neuvěřitelné spojitosti a fascinující podivnosti. Od staletých konspiračních teorií po aktuální záhady, které se na první pohled zdají nevysvětlitelné. Co je fikce, a co jsou fakta? To vám (možná) odhalí podcast Fakta X.
 • Je tu nálož dalších zakázaných, nebezpečných a děsivých počítačových her. Mohou hry vést jejich konzumenty třeba k adoraci nacismu? Zakazují se hry víc v Německu, nebo v Severní Korei? Jakou hru zakázal Taliban? Proč v Řecku online šachy málem dostaly několik lidí do vězení? Která hra vám může ukrást všechny peníze a osobní informace? A která hra s velkým rozpočtem byla tak příšerná, že ji sám výrobce raději nechal zahrnout hlínou? Marek Korejs s Honzou Paličkou vás v druhém díle videoherního speciálu podcastu Fakta X vás zahrnou množstvím šílených skutečností ze světa počítačových her. Honza Palička a Marek Korejs odkrývají fascinující svět záhad, spiknutí a konspiračních teorií. Vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu do temných zákoutí lidského poznání, kde se budou zkoumat neuvěřitelné spojitosti a fascinující podivnosti. Od staletých konspiračních teorií po aktuální záhady, které se na první pohled zdají nevysvětlitelné. Co je fikce, a co jsou fakta? To vám (možná) odhalí podcast Fakta X.
 • Říkáte si, že ve světě videoher není pro konspirační teorie místo? Marek Korejs s Honzou Paličkou vás vyvedou z omylu. Platí, že násilí ve hrách plodí násilí v realitě nebo jen někdo nepochopil tvůrčí nadsázku? Může videohra sloužit tajným službám k vymývání mozků mladé generace? A jak je to s českou stopou v nezáhadnější hře, která je tak záhadná, že jí nikdo nikdy neviděl? Nejen to se dozvíte v prvním díle videoherního speciálu podcastu Fakta X. Honza Palička a Marek Korejs odkrývají fascinující svět záhad, spiknutí a konspiračních teorií. Vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu do temných zákoutí lidského poznání, kde se budou zkoumat neuvěřitelné spojitosti a fascinující podivnosti. Od staletých konspiračních teorií po aktuální záhady, které se na první pohled zdají nevysvětlitelné. Co je fikce, a co jsou fakta? To vám (možná) odhalí podcast Fakta X.
 • Je tady pokračování epizody o Vesmírných lidech, kde Honza Palička a Marek Korejs odhalují zajímavosti ohledně tohoto společenství. A jak mnohokrát platí, za vším hledej peníze. Vydělat se totiž dá na sektě, ale i na tom, co z ní po letech zbylo. Honza Palička a Marek Korejs odkrývají fascinující svět záhad, spiknutí a konspiračních teorií. Vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu do temných zákoutí lidského poznání, kde se budou zkoumat neuvěřitelné spojitosti a fascinující podivnosti. Od staletých konspiračních teorií po aktuální záhady, které se na první pohled zdají nevysvětlitelné. Co je fikce, a co jsou fakta? To vám (možná) odhalí podcast Fakta X.
 • Milujeme vás a pomáháme vám. Přesně tak chtějí Honza Palička s Markem Korejsem přistupovat k fanouškům podcastu Fakta X. A přesně to samé poselství v česku v 90. letech začala šířit sekta Vesmírní lidé. Jak vznikala a fungovala? Jak dopadl její lídr Ivo A. Benda? Kolik šroubovic DNA má průměrný příznivec sekty? Odkud se vzal Aštar Šeran? A kdo na tom všem nejvíc vydělal? Poslechněte si novou epizodu. Honza Palička a Marek Korejs odkrývají fascinující svět záhad, spiknutí a konspiračních teorií. Vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu do temných zákoutí lidského poznání, kde se budou zkoumat neuvěřitelné spojitosti a fascinující podivnosti. Od staletých konspiračních teorií po aktuální záhady, které se na první pohled zdají nevysvětlitelné. Co je fikce, a co jsou fakta? To vám (možná) odhalí podcast Fakta X. Kompletní epizody najdeš na: 📼 Hero Hero: https://herohero.co/flexibleidfrxsgjrkws?category=zahady 📈 Datarun : https://www.datarun.cz
 • 15. ledna 2024

  Honza Palička a Marek Korejs se ještě jednou vrací k tématu záhadných budov. A co vás čeká? Obrovský věžák bez oken v samém srdci Manhattanu. Co se v něm skrývá? Kdo se pokusil světu odhalit jeho tajemství? Prokletý rodinný dům, který šikanoval své majitele. A tajné podzemní úložiště, o které se velkou měrou zasadil Bill Gates. Honza Palička a Marek Korejs se ještě jednou vrací k tématu záhadných budov. A co vás čeká? Obrovský věžák bez oken v samém srdci Manhattanu. Co se v něm skrývá? Kdo se pokusil světu odhalit jeho tajemství? Prokletý rodinný dům, který šikanoval své majitele. A tajné podzemní úložiště, o které se velkou měrou zasadil Bill Gates.
 • 8. ledna 2024

  Honza Palička a Marek Korejs objevují stavby, které budí úžas i hrůzu najednou. Moderní nákupní centrum, ze kterého se stala věznice pro nepohodlné. Stanice metra, na které rozhodně nechcete muset vystoupit, protože vás tam nečeká nic dobrého. Dům, do kterého se promítlo 36 let šílenství zámožné vdovy. Bizarní hotel v nejpřísnější diktatuře světa, ve kterém je celé tajné patro. O tom všem je nový díl podcastu Fakta X.
 • 18. prosince 2023

  Rodinu Simpsonových a ospalé městečko Springfield znáte asi všichni. Ale víte o nich skutečně všechno? I to, že už mnohokrát předpověděli budoucnost? Jaká tajemství v sobě seriál skrývá? Kterého amerického prezidenta naštval? A kterého „předpověděl“? Marek Korejs a Honza Palička odkrývají tajemství legendární žluté rodinky.
 • 11. prosince 2023

  Píše se listopad 1974. V samém centru Londýna dojde k brutální vraždě mladé chůvy. Vrah však olověnou trubkou umlátí někoho jiného, než chtěl. Původně zamýšlená oběť se pak s vrahem utká na život a na smrt, aby díky souhře náhod dokázala utéct. Za pachatele pak označí svého manžela, známého britského šlechtice s vizáží Jamese Bonda. Toho už ale nikdy nikdo nespatří. O takřka 40 let později se pak velmi podobný příběh odehraje i ve Francii. Tam rukou vraha zemře celá rodina aristokratů, kromě otce. Ten zmizí neznámo kam, snahy detektivů nikam nevedou. Marek Korejs a Honza Palička v nové epizodě podcastu Fakta X rozplétají dva zdánlivě neuvěřitelné příběhy.
 • Oba jsou velikány filmového průmyslu, oba se také stali terčem mnoha konspiračních teorií. Honza Palička s Markem Korejsem se společně podívají, jak to doopravdy bylo a je s Waltem Disneyem a Howardem Hughesem. Existoval vůbec Walt Disney? Co se s ním stalo po jeho smrti? Byl to antisemita? Zbláznil se Hughes? Mohl za to syfilis? A nafingoval vlastní smrt? A co na to myšák Mickey a Donald Hitler?
 • Elektřina zdarma? To chceš! A chtěl to taky Nikola Tesla, který kvůli tomu zbankrotoval a bohatí průmyslníci zařídili, aby umřel chudý. Stanley Meyer zase vynalezl skvělé auto na vodu, ale když už chtěl nápad prodat, byl otráven brusinkovým džusem. A nebo to všechno bylo jinak? Honza Palička a Marek Korejs hledají odpovědi na to, zda odvážné vynálezce porazili nepřejícní mocipáni, nebo spíše jen pokročilá fyzika. Vydejte se s nimi na výpravu do dávné, ale o to šílenější historie volné energie.
 • Na pláži nalezli mrtvého muže. To je všechno, co můžeme říct s jistotou. A o 50 let později se to stalo zas. První nemá ani jméno, druhý sice ano, ale je s jistotou smyšlené. Podívejte se s Honzou Paličkou a Markem Korejsem na dva záhadné příběhy. Proč tito muži umřeli sami a tak, aby je nikdo nepoznal? Co skrývali?
 • 6. listopadu 2023

  Je tajemná Oblast 51 jen leteckou základnou nebo jde o místo, kde se nachází odpovědi na všechny otázky o UFO a mimozemšťanech? Která z konspiračních teorií s ní spojených je nejšílenější? A co se stane, když se do tajné základny chtějí vypravit miliony lidí s cílem odhalit tajemství, která komplex ukrývá? Marek Korejs s Honzou Paličkou se podívají na to, co se skutečně odehrává na jednom z nejstřeženějších míst na Zemi a v přilehlých vesmírech.
 • 30. října 2023

  Neunesli je ilumináti ani se nepřidali na stranu pekelných ještírků. Honza Palička a Marek Korejs se vrací s pořádnou porcí konspirací, záhad a obskurností okořeněných špetkou nevhodného humoru. A začínají výjimečně velkou porcí na téma Svobodní zednáři. Ti čeští totiž letos slaví 100 let české Veliké Lóže. Honza s Markem tak kladli všemožné otázky, na které jim odpovídal bývalý zednářský velmistr Pavel Gergel.