Datarun

Datarun

Podcast nejen se zásadními postavami aktuálního dění v Česku a ve světě, ale také přehled o všem, co se právě děje v Datarunu.

Poslouchejte na podcastových platformách

  • Preview of Zemědělec Lukáš Rázl: Vypěstovali jsme si smrtící dotační kulturu
    „Když jdete na upíra, máte jenom jednu stříbrnou kulku a jenom jeden výstřel. A já si nemyslím, že to bylo ve správný čas, tak se ta stříbrná kulka vystřelila nazdařbůh do mlhy,“ říká k demonstracím českých zemědělců jeden z nich, Lukáš Rázl. Na český trh jeho firma dodává necelou desetinu veškeré spotřeby rajčat a používá přitom hi-tech metody. Českou zemědělskou obec podle něho „štípe“ například to, že jsou zájmy agrobaronů neslučitelné se zájmy malých a středních zemědělců. Lukáš Rázl byl hostem Vladimíra Piskáčka v podcastu Datarun MP:VP.
  • Existuje oblíbený mýtus o zlém landlordovi, který si vzal hypotéku na investiční byt a dovolil si strašnou věc: z nájmů platí hypotéku. Čas od času se znovu objeví nápady „chránit“ nájemníky regulací. „Je následek každé regulace, že na papíře ty ceny vypadají nízké, ale nikdo si je za ty ceny reálně nemůže koupit,“ říká ekonom Petr Bartoň v novém díle podcastu Datarun MP:VP. Jak dopadne souboj „lidové ekonomie“ a tvrdých dat? Žije se lépe domácím, nebo nájemníkům?
  • Preview of „Fialův“ bankéř: Za kauzou kampeličky stojí ruské tajné služby, jde o zbraně pro Ukrajinu
    Začalo to koncem ledna celkem nenápadně: přiznáním Petra Fialy, že v majetkovém přiznání neuvedl „zapomenutých“ 950 tisíc korun v Podnikatelské družstevní záložně. Po pár týdnech už sledujeme kauzu, kde „lítají“ tajné služby, jména politiků spojených se starými kauzami ODS nebo utopené stamiliony civilní rozvědky. Uprostřed všech mediálních informací a střípků stojí Kamil Bahbouh, muž, který Fialu do kampeličky uvedl a je v ní podle svých slov pokladníkem. Bahbouh byl hostem podcastu Datarun MP:VP, který navazuje na dosavadní newsletter.