Klíče k médiím

Klíče k médiím

K čemu jsou média? Jak ovlivňují tvůj život? Jak se dají používat i zneužívat? Kdo jsou novináři a dá se jim věřit? Existují fake news, nebo je to fake news? Jakou roli ve společnosti média hrají? To jsou jen jedny ze stovky klíčových otázek, které se týkají médií a na které vám pomůžeme najít odpověď. Na této stránce naleznete jednotlivé klíče ve formě krátkých videí a podcastů, které pomohou odemknout odpovědi na tyto otázky. Budou přibývat postupně, řada z nich bude doplněná o metodické listy pro učitele, kteří by je chtěli probrat se svými studenty. Součástí projektu jsou i soutěže pro mladé autory. Jste-li středoškoláci, můžete se na chvíli stát novináři a vyhrát hodnotné ceny. Sledujte nás.

Proč v Rusku uvěříte propagandě i když nechcete a jak se dělá novinařina pod palbou? S Vojtěchem Boháčem z projektu Voxpot, médiích i knize o Kellnerovi

Vojtěch Boháč projel stopem velkou část světa, nakonec vystudoval v Rusku, stal se novinářem a pracoval v médiích jak na Krymu při anexi Ruskem, tak v Moscow Times v době, kdy ještě mohly svobodně psát. Nyní jako šéfredaktor vede a rozvíjí projekt Voxpot. Českým čtenářům a divákům přináší velmi kvalitně a do hloubky zpracovaná témata, která se týkají především dění ve světě. Vhledem k okolnostem, nyní je hlavním tématem Ukrajina.