Klíče k médiím

Klíče k médiím

K čemu jsou média? Jak ovlivňují tvůj život? Jak se dají používat i zneužívat? Kdo jsou novináři a dá se jim věřit? Existují fake news, nebo je to fake news? Jakou roli ve společnosti média hrají? To jsou jen jedny ze stovky klíčových otázek, které se týkají médií a na které vám pomůžeme najít odpověď. Na této stránce naleznete jednotlivé klíče ve formě krátkých videí a podcastů, které pomohou odemknout odpovědi na tyto otázky. Budou přibývat postupně, řada z nich bude doplněná o metodické listy pro učitele, kteří by je chtěli probrat se svými studenty. Součástí projektu jsou i soutěže pro mladé autory. Jste-li středoškoláci, můžete se na chvíli stát novináři a vyhrát hodnotné ceny. Sledujte nás.

Ať na mě bude tlak jakýkoli, já mu neustoupím. Otázky, dokud nesou mé jméno, nejsou politická samoobsluha, říká Václav Moravec

Je vášnivým obhájcem médií veřejné služby. Přesto ví, že zvlášť v našem prostoru to budou mít v budoucnu velmi těžké. Bitva nyní zuří nejen o jejich financování, řadě politiků vadí i jeho pořad. „Když politik prohlásí, že je ochotný zvednout ruku pro zvýšení poplatků za média veřejné služby, ale že má problém se dvěma entitami, kterými jsou Český rozhlas Plus a Václav Moravec, tak to jsem v dobré společnosti,“ říká Václav Moravec.

Který z hostů dokázal Václava Moravce vykolejit a čím?

  • Má na ně připravenou nějakou zabijáckou otázku?
  • Je Alena Schillerová nejlepší českou političkou? A v čem je stejná jako David Rath a autentičtější než Andrej Babiš?
  • Proč bychom měli platit víc za veřejnoprávní média?
  • Jsou youtubeři a influenceři žurnalisté?
  • A jak bude vypadat žurnalistika budoucnosti?
  • Proč vlastně Václav Moravec nemá rád podcasty?
  • A nechávají si Eva Hanáková a Vladimír Piskáček za rozhovory od hostů platit?

Nejen o tom hovoří Václav Moravec s Evou Hanákovou a Vladimírem Piskáčkem